دستگاه تصفیه آب

مقایسه انواع فیلتراسیون در تصفیه آب

عوامل موثر در فیلتراسیون
دو عامل که در انتخاب نوع فیلتر و کارکرد آن مؤثر می‌باشد عبارت است از:
اندازه حفرات فيلتر
همان‌طور که میدانید موادي با اندازه بزرگ‌تر از حفرات فيلتر، در پشت آن باقي مي‌مانند و عبور نمي‌کنند، در نتيجه، براي جداسازي ذرات با اندازه مشخص بايد از فيلترهاي مناسب استفاده کرد.
مقدار ذراتي که در پشت فيلتر باقي مي‌مانند.
ذراتي که در پشت فيلتر باقي مي‌مانند به مرور زمان و با استفاده مداوم از فيلتر بيش‌تر مي‌شوند. اين مسئله مي‌تواند باعث مسدود شدن روزنه‌هاي فيلتر شود. به اين دليل، بايد بعد از مدت زمان مشخصی، فيلتر را تعويض، و يا آن را پاک‌سازي نمود. اين مسئله که به گرفتگي فيلتر معروف مي‌باشد از اهميت زيادی برخوردار است.

 

 soft1 N1

 

تصفیه اب به روش اسمز معکوس RO

1.روش اسمز معکوس ، غشای نیمه تراوا با دقت 0.0001  یک ده هزارم میکرون امروزه یکی از کامل ترین و بهترین روش های تصفیه آب آشامیدنی منازل است. اسمز معکوس قادر است انواع ناخالصی های موجود در آب نظیر : نیترات ، جیوه.سختی آب ، جامدات محلول ، کدورت ، سرب و فلزات سنگین ، رادیوم و بسیاری از مواد آلی محلول را حذف کند. بنابراین اسمز معکوس به همراه کربن فعال پیشرفته ترین و بهترین روش تصفیه آب آشامیدنی است که در دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده می شود.

 

 c50  N2

2.اولترافیلتراسیون (UF) روشی است که طی آن آب را از نی های بسیار نازکی که در جداره آنها منافذ بسیار ریز به اندازه حداکثر 0.1 یک..دهم میکرون وجود دارد عبور می دهند و به این ترتیب تقریبا کلیه میکروارگانیزمها و ذرات معلق در آب .از آب آشامیدنی حذف شده و آب کاملا زلال و شفاف و ضدعفونی می شود. اما اولترافیلتراسیون قابلیت حذف ناخالصی های محلول در آب مثل : فلزات سنگین ، نیترات ، جیوه .سختی و سنگینی آب را ندارد.و از این سیستم بیشتر برای ابهای با سختی پایین استفاده میشود .

 

 

 X-Water-3Stage  T1

3.تصفيه آب به روش فيلتراسيون

در روش تصفیه اب به روش فیلتراسیون معمولا ازترکیب فیلترهای الیافی و کربنی استفاده میشود دقت تصفیه در این گونه سیستمها حداکثر 1 میکرون  میباشد و بیشتر جهت تصفیه گل ولای .زنگ لوله ها . وحذف کامل کلر اب و بهبود طعم ورنگ .مزه اب .و حذف هر گونه املاح بزرگتر از 1 میکرون کاربرد دارد.