دستگاه آب تصفیه کن خانگی

دستگاه آب تصفیه کن خانگی

جهت انتخاب یک دستگاه آب تصفیه کن خانگی ایتدا می بایست اطلاعات کامل و جامعی را درباره ی مراحل کار تصفیه و فیلترهای آن کسب کنید.در ابتدا باید نحوه ی عملکرد فیلترها را دانسته و متناسب با نیازتان دستگاه و مدل مورد نظر را انتخاب نمایید.
در این قسمت سعی داریم اطلاعات دقیقی را در مورد چگونگی عملکرد دستگاه آب تصفیه کن خانگی در اختیار شما قرار دهیم:
مرحله اول:فیلتر الیافی 5 میکرون
این فیلتر از الیاف مصنوعی پلی پروپیلن ساخته می شود.این الیاف فشرده شده می باشند و لابلای آنها منافذی وجود داد با قطر حداکثر 5 میکرون که با عبور آب ازین فیلتر ذرات معلق بزرگتر از پنج میکرون حذف می شوند.در این قسمت ذراتی مانند شن و ماسه,گل و لای,ذرات ناشی از زنگ و پوسیدگی لوله ها از آب حذف شده و آبی شفاف و زلال به دست می آید.

مرحله دوم:فیلتر کربن
در دستگاه های تصفیه خانگی فیلتر ذغالی دارای خاصیت جذب سطحی بوده و قادر است تا گازهای شیمیایی محلول در آب , کلر,مواد شیمیایی آلی,تری هالومتان ها و بو و طمع نامطبوع آب را حذف کند.
در اصل می توان گفت وظیفه اصلی این فیلتر حذف کلرهای باقیمانده از آب می باشد زیرا کلر می توان به فیلتر اصلی نیز آسیب برساند.

مرحله سوم:فیلتر الیافی 1 میکرون
این فیلتر عملکردی شبیه به فیلتر مرحله اول را دارد.اما با این تفاوت که در این مرحله دقت تصفیه آب به 1 میکرون می رسد.هم چنین آلاینده های شناور و ذرات معلق در آب که در مرحله اول حذف نشده اند,در این مرحله حذف شده و آب کاملا زلال و شفاف می شود.

مرحله چهارم:فیلتر اسمز معکوس RO
این فیلتر در واقع فیلتر اصلی دستگاه می باشد.فیلتر اسمز معکوس از چندین لایه غشاء که به دور یک لوله مرکزی پیچیده اند تشکیل شده است.زیرا ناخالصی های موجود در آب قادر به عبور غشاء نیستند به همین دلیل در یک طرف غشاء آب تقریبا خالص وجود دارد که راهی لوله مرکزی شده و به سمت خروجی هدایت می شوند.در طرف دیگر هم آب تغلیظ شده از ناخالصی ها وجود دارد که به سمت مجرای فاضلاب هدایت می شوند.
در این روش املاح آب 90 تا 98% کاهش می یابد.

مرحله پنجم:فیلتر کربن نهایی
این فیلتر نیز مانند فیلتر مرحله دوم از جنس کربن می باشد.دانه های کربن طعم و بوی نا مطبوع اب را حذف می کنند.در هیچ کدام این مرحله ها چیزی به آب اضافه نمی شود بلکه کلیه مراحل نقش حذف کنندگی را دارند.

شرکت پاکاب 22 عرضه کننده انواع دستگاه تصفیه آب ,دستگاه تصفیه آب خانگی,تصفیه آب صنعتی با بالاترین کیفیت ممکن و مناسب ترین قیمت دستگاه تصفیه آب جهت خرید دستگاه تصفیه آب برای همگان با هر میزان بودجه ای.